Yeni bir kariyere bugün başla!
Tüm eğitimler şimdi daha erişilebilir fiyatlarla!
Boenstitü
Enstitü Onaylı

Ölünceye Kadar Bakma Sözleşmesi Eğitimi

Bu eğitim ile ölünceye kadar bakma sözleşmesi hakkında tecrübeli avukatımızdan bilgi edinebileceksiniz.

4,7
Kurs puanı
69.237
Kayıtlı öğrenci
25.617
Sertifikalı öğrenci
Ücretsiz
Bilgi Al Paylaş
Sertifika

Türkçe & İngilizce

Enstitü Onaylı

Tüm kurumlarda geçerli

Eğitim Dili

Türkçe

Sınırsız Erişim

Kendi Hızında Öğren

Ölünceye Kadar Bakma Sözleşmesi Eğitimi, bakıma muhtaç kişilerin bakım sorumlularıyla aralarında yapılan hukuki protokolün nasıl yürütüldüğünü anlatan bir online eğitim programıdır. Ölünceye Kadar Bakma Sözleşmesi Eğitimi sayesinde taraflar, sözleşme düzenleme sürecine girmeden önce yükümlülüklerinin bilincinde olarak hamleler yapacaktır. Ölünceye Kadar Bakma Sözleşmesi Eğitimi aynı zamanda katılımcılara sözleşme taraflarının isteği dahilinde sözleşmenin iptalinin nasıl gerçekleşeceğini de öğretmektedir.

Bu eğitime katılarak şunları öğreneceksiniz:

  • Ölünceye Kadar Bakma Sözleşmesi’nin ne olduğunu,
  • Ölünceye Kadar Bakma Sözleşmesi’nin özelliklerini,
  • Sözleşmenin taraflar için hangi yükümlülükleri kapsadığını,
  • Ölünceye Kadar Bakma Sözleşmesi’nin iptal edilme sürecini,
  • Bakım borçlusunun görev ve sorumluluklarını,
  • Bakım alan kişinin mali yükümlülüklerinin belirlenmesini.
Eğitim sonunda alacağınız sertifikalar ek ücrete tabidir.
Dijital sertifika ücreti: 750 TL
Fiziki + Dijital sertifika ücreti: 999 TL

Ölünceye Kadar Bakma Sözleşmesi Eğitimi Nedir?

Ölünceye Kadar Bakma Sözleşmesi Eğitimi, katılımcıların ölünceye kadar bakma sözleşmesi ve yükümlülükleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmasını hedefleyen bir online eğitim programıdır. Ölünceye Kadar Bakma Sözleşmesi Eğitimi, sözleşme taraflarının sözleşmenin uygulanma süresince görev ve sorumluluklarının bilincinde hareket etmelerini sağlamaktadır. Ölünceye Kadar Bakma Sözleşmesi Eğitimi, hem bakım alacak kişi hem de bakım borçlusu konumuna gelecek kişi için oldukça önem taşımaktadır. 

Ölünceye Kadar Bakma Sözleşmesi Eğitimi’nde sözleşme özellikleri, şartları ve sözleşme iptalinde uygulanan yaptırımlar ayrıntılı bir şekilde açıklanmaktadır. Katılımcılar, eğitim sayesinde Ölünceye Kadar Bakma Sözleşmesi’nin temelleri ve uygulanması konusunda yetkinlik kazanmaktadırlar.

Ölünceye Kadar Bakma Sözleşmesi Nedir?

Ölünceye Kadar Bakma Sözleşmesi, bakıma muhtaç kişiye ölünceye dek bakım verme sorumluluğunu hukuksal olarak üstlenen taraf ile bakım alan kişi arasında uygulanan şartlı sözleşmedir. Ölünceye Kadar Bakma Sözleşmesi’nde bakım veren kişi, bakıma muhtaç kişiye ölünceye dek bakım vermeyi kabul eder. Bunun karşılığında bakıma muhtaç kişi, var olan mülkünün tamamını ya da bir kısmını bakımı üstlenen kişiye miras olarak bırakmaktadır.

Ölünceye Kadar Bakma Sözleşmesi, bakıma muhtaç kişi hayattayken uygulanmaktadır. Ölünceye Kadar Bakma Sözleşmesi sayesinde çocukları tarafından terk edilen ya da bakıma muhtaç olduğu halde bakım verilmeyen kişinin mali birikimi hak eden bireylere devredilmiş olur. Ölünceye Kadar Bakma Sözleşmesi, hukuken mağdur kişiye hiç bakım sağlamamış olduğu halde sırf kan bağından dolayı miras payı almak isteyen bireylere miras engeli koymaktadır.

Ölünceye Kadar Bakma Sözleşmesi sayesinde bakıma muhtaç kişinin çevresindeki miras paydaşı olmak isteyen ancak miras üzerinde hakkı olmayan kişiler mirastan yararlanma fırsatlarını kaybetmektedirler. Ölünceye Kadar Bakma Sözleşmesi, bakım veren ve bakım alan şeklindeki her iki taraf için yüksek sorumluluklar gerektirmektedir. Bu sorumlulukların neticesinde Ölünceye Kadar Bakma Sözleşmesi ile taraflar güvence altına alınmaktadır.

Ölünceye Kadar Bakma Sözleşmesi Şartları Nelerdir?

Ölünceye Kadar Bakma Sözleşmesi şartları şunlardır:

  • Bakım alan kişi, hukuken kabul edilen “gerçek kişi” olmalıdır.
  • Bakım veren kişi, hukuken hem “gerçek kişi” hem de “tüzel kişi” olabilmektedir.
  • Sözleşmenin sona ermesi geçmiş döneme etki etmektedir. 
  • Bakım borçlusu, bakıma muhtaç kişiye kendi aile ferdiymiş gibi davranmak zorundadır.
  • Sözleşme uygulandığı sırada bakıma muhtaç kişinin sürekli bakım gerektiren başka bir hastalığı çıkarsa bakım borçlusu sözleşmeyi iptal etme hakkına sahiptir.
  • Sözleşmenin her iki tarafının da fiili ehliyeti olması gerekmektedir.

Ölünceye Kadar Bakma Sözleşmesi Eğitimi Nasıl Gerçekleştirilir?

Ölünceye Kadar Bakma Sözleşmesi Eğitimi, İstanbul Boğaziçi Enstitüsü tarafından online eğitim modeli ile yürütülmektedir. Ölünceye Kadar Bakma Sözleşmesi Eğitimi, alanında uzman eğitmen eşliğinde çekilen ders videolarının katılımcılarla dijital ortamda paylaşılması biçiminde gerçekleştirilmektedir. Ölünceye Kadar Bakma Sözleşmesi Eğitimi ders kaynakları da eğitime dair çekilip dijital platforma aktarılan ders videolarıdır. Eğitim kaynaklarının video biçiminde olması, katılımcıların derslerle ilgili diledikleri kadar tekrar yapmalarına olanak sağlamaktadır.

Ölünceye Kadar Bakma Sözleşmesi Eğitimi’ne Kimler Katılabilir?

Ölünceye Kadar Bakma Sözleşmesi Eğitimi’ne şu kişiler katılabilir:

  • Avukatlar,
  • Hukuk bölümü öğrencileri,
  • Bakım borçlusu konumunda olan kişiler,
  • Ölünceye Kadar Bakma Sözleşmesi’nin ne olduğunu ve içeriğini öğrenmek isteyen herkes.

Ölünceye Kadar Bakma Sözleşmesi Eğitimi Ders ve Konu Başlıkları Nelerdir?

Ölünceye Kadar Bakma Sözleşmesi Eğitimi ders ve konu başlıkları şunlardır:

  • Ölünceye Kadar Bakım Sözleşmesi’nin Tanımı
  • Ölünceye Kadar Bakım Sözleşmesi’nin Özellikleri
  • Ölünceye Kadar Bakma Sözleşmesi’nin Şekli
  • Sözleşmenin Şartları
  • Bakım Alacaklısının Borçları
  • Bakım Borçlusunun Borçları
  • Bakım Borçlusunun Devir Sorumluluğu
  • Sözleşme ile İlişik 3. Kişilerce Sözleşmenin İptali
  • Tenkis Talepleri
  • Tenkis Talepleri ve Örnekleri
  • Görevli ve Yetkili Mahkeme
  • Sözleşmede Muvazaa
  • Sözleşmenin Taraflarca Sona Erdirilmesi
  • Zaman Aşımı

Ölünceye Kadar Bakma Sözleşmesi Eğitimi Sonunda Sertifika Verilir mi?

Ölünceye Kadar Bakma Sözleşmesi Eğitimi sonunda eğitimi başarıyla tamamlayan katılımcılara sertifikalar verilmektedir. Ölünceye Kadar Bakma Sözleşmesi Eğitimi ders sürecini düzenli takip eden katılımcılar üç farklı eğitim sertifikası almaya hak kazanırlar. Ölünceye Kadar Bakma Sözleşmesi Eğitimi sonunda verilen sertifikalar katılımcıların Ölünceye Kadar Bakma Sözleşmesi’nin ne olduğuna ve nasıl uygulandığına dair donanım kazandıklarını kanıtlamaktadır.

Ölünceye Kadar Bakma Sözleşmesi Eğitimi Sonunda Hangi Sertifikalar Verilir?

Ölünceye Kadar Bakma Sözleşmesi Eğitimi sonunda katılımcılara üç farklı sertifika verilmektedir. Ölünceye Kadar Bakma Sözleşmesi Eğitimi sonunda verilen üç farklı sertifika şunlardır:

  • Enstitü onaylı sertifika,
  • Uluslararası geçerli sertifika,

Ölünceye Kadar Bakma Sözleşmesi Eğitimi Sonunda Sertifika Nasıl Alınır?

Ölünceye Kadar Bakma Sözleşmesi Eğitimi sonunda sertifika almak için ders videolarının tamamlanmasının ardından sınava girilmesi gerekmektedir. Sınavda yeterli başarı gösteren katılımcılar sertifika almaya hak kazanır. Eğitim sonunda verilen sertifikalar fiziki olarak katılımcının adresine gönderilmektedir. Sertifika gönderimi için kargo ücreti talep edilmemektedir. Sertifikanın hazırlanma ve teslim süreci dönemsel yoğunluğa bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir.

Boğaziçi Enstitüsünde Ölünceye Kadar Bakma Sözleşmesi Eğitimi Sertifika Ücreti Ne Kadar?

Boğaziçi Enstitüsünden aldığınız Ölünceye Kadar Bakma Sözleşmesi Eğitimi sonunda dijital ya da fiziki sertifika sahibi olabilmek için sertifika ücreti ödemeniz gerekmektedir. Fiziki sertifikalar öğrencilere destek olmak amacıyla ücretsiz kargo ile ulaştırılmakta olup, ekstra kargo ücreti talep edilmemektedir. Sertifika ücreti; belgenin hazırlanması, basımı ve operasyonel süreçlerin karşılanması amacıyla talep edilmektedir.

Kurs İçeriği

Ünite Ders 1 - Ölünceye Kadar Bakma Sözleşmesi
Sınav Ölünceye Kadar Bakma Sözleşmesi Eğitimi Final Sınavı

Eğitmenler

Merhaba! Ben Begüm Akkuş.

1993 doğumluyum. 2018 yılında Medipol Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldum. Öğrencilik döneminde Ege Hukuk Bürosu’nda yarı zamanlı görev yaptım. 2018-2019 yılları arasında Balcı Hukuk Bürosunda icra hukuku, iş hukuku, aile hukuku ve ticaret hukuku alanlarında stajyer avukat pozisyonunda çalıştım. Ardından Biass Aksesuar Plastik Tekstil Sanayi ve Askar Kablo Sanayi gibi kurumlarda hukuki danışmanlık hizmeti verdim.

Başta hukuk olmak üzere iletişim teknikleri, hitabet gibi alanlarda da kendimi geliştirmekten keyif alıyorum. Çeşitli kurumlardan aldığım eğitimler şunlardır:

  • Temel İş Kanunu ve İş Hukuku Eğitimi
  • İş Hayatında Yazışma Teknikleri
  • İş Hayatında Nezaket ve Görgü Kuralları 
  • Etkili ve Güzel Konuşma 
  • Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Hukuk Rehberi 
  • İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku
  • Topluluk Önünde Konuşma
  • MS Office Programları

Bu eğitimler haricinde Yeditepe Üniversitesinde ve Birmingham Üniversitesinde İngilizce eğitimi aldım. 

2020 itibarıyla kariyerime serbest avukat olarak devam etme kararı aldım. Ayrıca 2019’dan bu yana Kortaş Teknik İletişim’de hukuki danışmanlık hizmeti vermekteyim. Şimdi ise hukuk alanındaki tecrübelerimi ve bilgilerimi sizlerle paylaşmak üzere Boğaziçi Enstitüsünde eğitmenlik yapmaktayım.

Derslerde görüşmek üzere.

Sevgi ve saygılarımla,

Begüm Akkuş

Boğaziçi Enstitüsü | Eğitmen

Bu kursu öğrenciler nasıl değerlendirdi?

4.74

5 üzerinden 4.74 puan

Toplam 19 değerlendirme

  • 5 yıldız: %79
  • 4 yıldız: %16
  • 3 yıldız: %5
  • 2 yıldız: %0
  • 1 yıldız: %0

Öğrencilerin %95'i 4 yıldız ve üzeri verdi

Yorumlar

Kurumunuz için Başvurun!
Personellerinizin becerilerini yükseltin, niteliklerini arttırın.
İşletmenizi kısa sürede hedeflediğiniz noktaya taşıyın.
Teklif Al
Ücretsiz
Hemen kaydolabilirsiniz
Sepete Ekle
Sepete Git
Kursa Devam Et